Prezentācijas  tehnika » Serviss un rezerves lampas » Biežāk uzdotie jautājumi

Šajā sadaļā ir apkopoti klientu biežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem:

Kuras tehnoloģijas projektors ir labāks - DLP vai LCD ?

Vai attēlu var projicēt uz gaišas sienas un neizmantot ekrānu?

Interaktīvo tāfeļu virsmās tiek izmantoti dažādi tehnoloģiski risinājumi. Ar ko tie atšķiras un kura no tehnoloģijām ir labāka?


Kuras tehnoloģijas projektors ir labāks - DLP vai LCD ?
Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes, jo katrai no tehnoloģijām ir savas priekšrocības un trūkumi. LCD tehnoloģijas projektoriem attēls ir spilgtāks un krāsas ir daudz piesātinātākas. Telpās ar apkārtējo fona apgaismojumu LCD projektora attēls uz balta materiāla ekrāna izskatās košāks un dzīvāks. DLP tehnoloģijas priekšrocība ir attēla augstais kontrasts, tiesa, praksē atšķirību var redzēt tikai stipri aptumšotās telpās. Ilgstoši lietojot iekārtas (>2000 darba stundām), ar laiku LCD tehnoloģijas projektoriem atsevišķiem attēla apgabaliem var parādīties krāsu nevienmērība; DLP tehnoloģija ir vairāk piemērota ilgstošai un intensīvai projektora darbībai. DLP tehnoloģijas projektoriem to uzbūves dēļ uz ekrāna ir novērojams tā saucamais "varavīksnes efekts", kuru katrs cilvēks uztver individuāli; dažiem tas ir traucējošs, bet daži to pat nespēj pamanīt. Vienkāršākajiem un lētākajiem DLP projektoriem šis varavīksnes efekts ir izteiktāks, kā arī šī līmeņa projektoriem ir problēmas ar atsevišķu krāsu korektu attēlošanu (piemēram, dzeltenā un brūnā). Detalizētu informāciju par LCD tehnoloģiju var atrast www.3lcd.com, bet par DLP tehnoloģiju - www.dlp.com. Konkrēta projektora "varavīksnes efekta" novērtēšanai varat lejupielādēt testa programmu Rainbow_Test.
> atgriezties uz lapas sākumu

Vai attēlu var projicēt uz gaišas sienas un neizmantot ekrānu?
Protams, ka var, bet jautājums ir par iegūtā attēla kvalitāti. Ekrāna virsma ir pārklāta ar materiālu, kuram ir noteikti optiskie raksturlielumi, piemēram, gaismas atstarošanās intensitāte noteiktos leņķos. Atkarībā no izmantotā materiāla parametriem, ekrāna materiāls uz auditoriju atstaro projektora radīto gaismu un novērš apgaismes lampu radītās gaismas atstarošanu auditorijā. Krāsa, ar kuru ir pārklāta siena, visdrīzākais gaismu atstaro vāji un lielu daļu no projektora attēla vispār absorbē. Sienas krāsa reti kad ir ideāli balta un un tāpēc attēla krāsas tiek kropļotas. Lielai daļai no ekrāniem ir melnas malas, kas uzlabo attēla kopējo uztveri.
Līdz ar to, izmantojot sienu kā ekrānu, attēla kvalitāte noteikti būs zemāka, nekā projicējot attēlu uz īsta ekrāna. Arī finansiāli nav izdevīgi sienu izmantot kā ekrānu, jo analoģiska spilgtuma attēlam būs nepieciešams jaudīgāks un attiecīgi dārgāks projektors. Parasti šajā gadījumā projektora sadārdzinājums ir lielāks, kā baltā ekrāna cena.
> atgriezties uz lapas sākumu

Interaktīvo tāfeļu virsmās tiek izmantoti dažādi tehnoloģiski risinājumi. Ar ko tie atšķiras un kura no tehnoloģijām ir labāka?
Detalizētu informāciju par dažādām tehnoloģijām un to salīdzinājumu var atrast šeit.

 
  Copyright © SIA BiroTeh 2006-2009, Mājas lpas izstrāde - WEBstyle.lv